Lokalizacja

Poznaj atrakcje okolicy osiedla Apartamenty Łeba

Osiedle zlokalizowane jest nad Morzem Bałtyckim w malowniczej miejscowości Żarnowska w Otulinie Słowińskiego Parku Narodowego i bliskim sąsiedztwie Łeby. Niewielka odległość od Łeby – „letniej stolicy Polski” z bogatym programem turystycznym, zapewni atrakcje na europejskim poziomie i nieograniczone możliwości zabawy. Do najbardziej znanych atrakcji należą największy w Polsce park dinozaurów - Łeba Park, Sea Park w Sarbsku jak również stadnina koni czy park linowy.

Słowiński Park Narodowy i ruchome wydmy

Szerokie, piaszczyste plaże otulone Słowińskim Parkiem Narodowym oraz widok na Jezioro Łebsko gwarantują zdrowy i przyjemny wypoczynek. Słowiński Park Narodowy jest jednym z 2 parków nadmorskich w Polsce. Utworzony przede wszystkim dla zachowania unikatowych na skalę europejską ruchomych wydm. Słowiński Park Narodowy został uznany przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery. 

Skansen w Klukach

Kluki to prawdziwa perła kultury słowińskiej, na terenie której mieści się skansen. Zwiedzimy tu chałupy i zagrody rybackie z przełomu XIX i XX wieku. Wspaniałe domostwa wyposażone w oryginalne sprzęty i narzędzia. W skansenie kultywowane są ich zwyczaje i tradycje dawnych rdzennych mieszkańców tej ziemi - Słowińców. W sezonie letnim natrafić można na liczne imprezy folklorystyczne, skosztować lokalnych specjałów kuchni kaszubskiej, w tym jedynego w swoim rodzaju chleba słowińskiego, oraz posłuchać muzyki i śpiewów zespołów ludowych. 

Jezioro Łebsko

Jezioro Łebsko jest największym jeziorem przybrzeżnym na polskim wybrzeżu i zarazem trzecim co do wielkości (po jeziorach Śniardwy i Mamry) akwenem w Polsce. Łebsko leży na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. To wyjątkowe jezioro znajduje się zaledwie 900m od osiedla Łebska Ostoja. Dzięki temu, że brzeg jeziora jest zagospodarowany - pomost oraz plaża wypocznek w tym miejscu jest prawdziwą przyjemnością i alternatywą dla nadmorskich plaż.

Park Dinozaurów

ŁEBA PARK to rozległy park dinozaurów, pięknie położony w otoczeniu lasów, stawów, trzęsawisk i naturalnej przyrody. Można tu poznać około 100 prehistorycznych gadów. Jedną z atrakcji parku jest pradawna chata oraz groty przedstawiające życie Neandertalczyków. W parku można zobaczyć również jak wyglądało starodawne rzemiosło, takie jak tkactwo czy garncarstwo. Na terenie Łeba Parku znajduje się również Mini ZOO gdzie najmłodsi mogą karmić zwierzęta, dwa place zabaw, kino 5D oraz galerie skamielin i minerałów.

Sea Park Sarbsk

Sea Park Sarbsk związany jest tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, a także kulturą i historią regionu Pomorza. Jest tu basen gdzie zwiedzający mogą oglądać karmienie fok połączone z ich treningiem. W parku znajduje się także oceanarium prehistoryczne 3D, gdzie zobaczyć można pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich. Na terenie parku prezentowane są również makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach. 

Szkoła Windsurfingu HABENDA w Sarbsku

Habenda oferuje szkolenie z zakresu windsurfingu oraz kitesurfingu. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub grupowo na bezpiecznym i płytkim (1m głębokości) jeziorze Sarbsko. Na miejscu mozna wypożyczyć sprzęt windsurfingowy i wodny. To rozrywka idealna dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od zgiełku i przeżyć niezapomniane chwile na wodzie. Dla tych, którzy chcą nauczyć się pływać na desce oraz tych wszystkich, którzy już śmigają.

Stadnina koni Nowęcin

Stadnina koni położona jest w Nowęcinie nad Jeziorem Sarbsko w odległości około 1 km od centrum Łeby. Stadnina posiada 50 koni przygotowanych do profesjonalnej nauki jazdy, doskonalenia umiejętności jeździeckich i sportu (skoki i rajdy długodystansowe). Z nauki jazdy mogą tu skorzystać jeźdźcy o różnym stopniu zaawansowania. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość przeżycia jazdy konnej nad morzem, marzenia praktycznie każdego jeźdźca lubiącego jazdę w terenie.

POWER PARK

Power Park to idealne miejsce na aktywne spędzanie czasu. W parku dostępnych jest wiele atrakcji takich jak wspaniały tor gokartowy, park linowy, wielki skok wahadłowy, pole do gry w paintball, tor off-road, kids park oraz strzelnica. Skupienie w jednym miejscu tak wielu atrakcji powoduje, że doskonale bawią się tu całe rodziny, grupy młodzieży, grupy sportowe jak i turyści indywidualni. 

ODLEGŁOŚCI:

 • do plaży i morza - 4800 m (4 minuty samochodem)
 • do międzynarodowej, hanzeatyckiej trasy rowerowej biegnącej dookoła Bałtyku - 900 m
 • do granic Słowińskiego Parku Narodowego - 900 m
 • do centrum Łeby 2900 m
 • do miejscowości Żarnowska i jeziora Łebsko - 900 m
 • do portu jachtowego w Łebie 4000 m
 • do ruchomych wydm - 4500 m
 • do najbliższego sklepu spożywczego - 1200 m
 • do najbliższej restauracji – 1300 m
 • do stadniny koni w Nowęcinie (możliwość jazdy konnej) - 3400 m
 • do przystani windsurfingowej nad Jeziorem Sarbsk – 7500 m

„... Jesteśmy na osiedlu Łebska Ostoja trzeci raz. Zawsze byliśmy i jesteśmy zadowoleni z pobytu w tym miejscu.

W przyszłym roku również planujemy wakacje na osiedlu w Żarnowskiej.

Jest super i oby tak dalej!...”

Pani Danuta

„...Wspaniałe miejsce do wypoczynku dla rodzin z małymi dziećmi.  Animacje to świetny pomysł!  Rewelacyjna Pani animatorka ...”

Jacek i Ewa

„...Bardzo dziekujemy, jesteśmy bardzo zadowoleni.  Polecimy to miejsce znajomym. Sami również skorzystamy ponownie ...”

Pani Marta

"... świetne miejsce ... w przyszłym roku też będziemy ... super miejsce, uwielbiam Łebe ..." 

Pani Sandra, Pani Izabela, Pan Jakub

Opinie z naszego Fanpaga